BRAMAŅI

Deju kopu “Bramaņi” 1994. gadā dibināja, un vēl aizvien vada Deju svētku virsvadītāja un horeogrāfe Taiga Ludborža.

Bramaņi tika izveidoti kā Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas deju kolektīvs. Paralēli militāro priekšmetu apgūšanai, akadēmijas vadība rūpējās par kadetu kultūras līmeņa celšanu un virsnieka stājas attīstīšanu. Kadeti akadēmijas vadībai ierosināja izveidot tautas deju kolektīvu. Par kolektīva vadītāju kadeti ieteica Taigu. Sākotnēji tika nolemts, ka kolektīvs sastāvēs tikai no akadēmijas studentiem un darbiniekiem. Pieteicās ļoti daudz puišu un tikai trīs meitenes. 1994. gada oktobrī uz sludinājumu atsaucās vairākas meitenes, arī no Medicīnas skolas. Tā sākas militārpersonu un civilpersonu kopā dancošana.

2002. gadā piederība mainījās un kļuvām par Nacionālo bruņoto spēku deju kopu. Krīzes laikā, kad tika likvidēti visi Bruņoto spēku pašdarbības kolektīvi, mūs paspārnē paņēma Rīgas Domes kultūras un sporta departaments, bet no 2011. gada līdz šodienai – VEF Kultūras pils. Sākotnēji bijām tikai B grupa, bet no 2010. gada ir izveidojusies arī spēcīga A grupa.

Kolektīva darbība ir balstīta uz nacionālo vērtību uzturēšanu un popularizēšanu, esam izvēlējušies to darīt ar vienu no nacionālās kultūras bagātībām – tautas deju.

Deju kopai "Bramaņi" deja nozīmē kopā būšanas prieku, darbu, kas vienlaikus ir arī atpūta, emocijas, bet tikai tās, kas vaigu kaktiņiem liek pacelties uz augšu un tradīcijas, kuras palīdz novērtēt to, kas mums ir dots! Deja ir kā rituāls, kurš noņem ikdienai pelēcību un visu negatīvo, jo caur to mēs smeļamies spēku un prieku savas dzīves dienas izdzīvojot pēc iespējas līksmāk un gaišāk!

Dejotāji

Annija
Linda
Sandis
Dace
Liene
Sergejs
Agnese
Aija
Māris
Ivars
Annija
Klinta
Jevgēnijs
Alise
Kārlis
Juris
Mārtiņš
Zane
Krišjanis
Ilga
Vitālijs
Edgars
Laura
Katrīna
Ieva
© 2015 Bramaņi