Lustes diena Salacgrīvā / 2017.04.02

B grupiņa vakardien arī devās ciemos pie draugiem - TDK "Randa". Paldies par uzņemšanu un jautro ballīti! Esam guvuši daudz pozitīvu emociju un ar jauniem spēkiem dodamies tālāk.

/ Ieva

Koncerts "Es varēju sadejot" / 2017.04.02

Vakardien ciemojāmies Ventspilī pie TDK "Liedags". Skaists koncerts, jautra ballīte 90. gadu stilā - tas viss par godu Liedaga 25. jubilejai! Vēlreiz sveicam un paldies par fantastisko dienu! Daudz baltu dieniņu!

/ Ieva

Deju koncerts KŪRORTS. OGRE. ‘69 / 2017.03.21

18. martā, kā jau katru gadu, braucām uz Ogri ciemoties pie saviem labajiem draugiem TDA “Ogre”. Koncerts bija tieši tik garš, lai paspētu atrast pazudušo prezidentu, tomēr izdejotās un redzētās dejas lika atcerēties, ka deju skate vairs nav aiz kalniem. Šī koncerta “odziņa” noteikti bija kolektīvu sagatavotie priekšnesumi un modes skate, kas ļāva pafantazēt par to, kā tad ir bijis kūrortā Ogre’69 – daudz skaitu vasaras kleitu, saulesbrilles, peldriņķi un pat slēpes.

Mīļš paldies mūsu vienmēr uzticamajiem draugiem TDA “Ogre” par uzaicinājumu un par to, ka vienmēr ļaujiet mums kārtīgi izdejoties ne tikai uz skatuves koncertos, bet arī lieliskajās ballītēs.

/ Ieva

Liesmas Pludmales volejbola kauss / 2017.02.12

Aizgājušajās brīvdienās Bramaņi atkal nesēdēja mierā un jautrā garā ņēma dalību tautas deju ansambļa Liesmas rīkotajā Pludmales Volejbola Kausā. Tikām pie iespējas labi pasportot un atgriezties vasaras izjūtās pasildot pēdas baltajās smiltiņās. Šim pasākumam Bramaņi bija gatavojušies ļoti rūpīgi - trenējoties jau laikus. Taču ierodoties uz sacensībām pārliecinājāmies, ka volejbols ir kļuvis par dejotāju otro hobiju. Lai gan konkurence bija sīva, komandas gars un kāre labi izklaidēties neļāva Bramaņiem nokārt degunus. Pēc septiņām karstām spēlēm ar dažādiem jautriem iznākumiem un sadraudzēšanās ar daudziem kolektīviem, bija iespēja (kā jau dejotājiem) atzīmēt ar labu balli. Lai gan netika nopelnīta augsta vieta rangā, iespēja piedalīties un aktīvi pavadīt brīvdienās Bramaņiem bija nenovērtējama. Liels paldies TDA Liesma par lielisko pasākumu - volejbolu, organizētību, veselīgajām balvām un protams dejām uz balles grīdas. Nākamajā kausā solāmies būt spēcīgāki!

/ Zane

XX Jaunrades deju konkursa fināls / 2017.01.29

Bramaņiem šodien labi padarīta darba sajūta! Ja darbu lielākoties saprot kā kaut ko neaptīkamu un apgrūtinošu, tad mums ir tieši pretēji - sirdij vistuvākais! Saņemam arī vislielāko algu - patiesu prieku un lepnumu! Vakardien viesojāmies Valmierā, XX Jaunrades deju konkursa finālā. Mūsu Taigas deja "Kas bungoja sētiņā" saņēma 2. vietu, par ko esam ļoti priecīgi! Kā izrādās, ir daži horeogrāfi, kuri šo 20 konkursu laikā ir skatītājiem rādījuši un saņēmusi apbalvojumu par ne vienu, piecām, bet jau padsmit un pat divdesmit dejām... Šo aktīvistu vidū ir arī Taiga, kurai šajā laikā Jaunrades deju konkursos 15 dejas ir tikušas apbalvotas! Neizsakāmi lepojamies un priecājamies! Vēlam vēl daudz radošu, traku, skaistu un mīlestības pilnu horeogrāfiju, kuras mums izdejot un citiem ieraudzīt!

/ Ieva

Priecīgus Svētkus / 2016.12.24

/ Bramaņi

NO ZOBENA SAULE LĒCA 2016 / 2016.11.22

Tagad arī Bramaņi ir daļa no Auļu cilts! ...un kāds mums ir lepnums par to! Neaprakstāms piedzīvojums, kas licis smieties, dziedāt, raudāt, mīlēt... zumēt! Vispirms īsti nesapratām uz ko esam “parakstījušies,” vienīgais, kas mudināja mūs uz priekšu, bija mazas balstiņas katrā no mums, kas teica – tas būs tā vērts! Būsim atklāti – gatavošanās process prasīja daudz darba un pacietības, bet ne brīdi neienāca prātā doma, ka mums tas nebūtu pa spēkam. Pirmos pamatīgos iespaidus guvām nometnē Limbažos, kur pilnībā tikām aizrauti ar stāstiem no Edžus Aruma, Agra Daņiļēviča, Dagmāras Bārbales un Uģa Brikmaņa. Tur, satiekot pārējos izrādes dalībniekus, sajutām emocijas, kuras vēl pirms tam nebijām izjutuši. Tad pienāca novembris, devāmies uz Ķīpsalas Izstāžu halli, kur aizvadījām 4 neaizmirstamas dienas. Zuda jebkāda saikne ar realitāti un ārpasauli, tas kas notika tur nav vārdiem aprakstāms. Ļoti daudz emociju, pārdomu un mīlestības. Arī tagad, kad pēdējā izrāde jau sen nodejota, atsāktas ikdienas gaita, joprojām nav iespējams atgūties. Katrs atsevišķi un visi kopā, caur šo izrādi un stāstu, esam guvuši ko ļoti nozīmīgu un paliekošu. Paldies par šo piedzīvojumu! Zummm...

/ Ieva

Jaunrades deju konkursa 1. kārta / 2016.11.14

12. novembrī Ogres Kultūras centrā, piedalījāmies 20. jaunrades deju konkursa 1. kārtā, kurā izdejojām mūsu vadītājas un horeogrāfes Taigas Ludboržas dejas – “Diža meita, daiļa rota” un “Kas bungoja sētiņā”. Konkursā starp 25 dejām, deja “Kas bungoja sētiņā” saņēma divas simpātiju balvas – no VPDK “Raksti” un Ogres apriņķa deju kolektīvu vadītājiem. Jāatzīst, ka konkursa laikā manījām daudzas spēcīgas, skaistas un oriģinālas dejas, kas tikai darīja mūs priecīgākus par piedalīšanos šajā konkursā, šajā pilsētā!

Lielu, sirsnīgu un mīļum’ pilnu paldies gribam pateikt Sandrai Deglei un DK “Dzieti”, Ievai Adāvičai un JDK “Sadancis”, kā arī Dagmārai Bārbalei par to, ka piepildījāt mūsu vadītājas lielāko vēlēšanos saistībā ar deju “Diža meita, diža rota”, un mēs varējām izskatīties tik skaisti un diži!

Konkursa pirmo kārtu vērtēja Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas profesore Rita Spalva, Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe, Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītāja Ingrīda Edīte Saulīte, teātra horeogrāfs Alberts Kivlenieks un horeogrāfs, tautas deju ansambļa “Teiksma” mākslinieciskais vadītājs, Dziesmu un deju svētku virsvadītājs Jānis Ērglis.

/ Ieva

BALTDEFCOL Starptautiksais Vakars / 2016.11.04

Sezonas pirmajā koncertā vienmēr ir kāda īpaša burvība… 4. novembrī devāmies uz Tartu, kas jau labu laiciņu ir mūsu ikgadēja tradīcija. Izmantojot izdevību, dejojām izrādes “No zobena saule lēca” dejas. Pavisam savādāk un neierasti gan mums, gan skatītājiem. Prieks un lepnums prezentēt Latviju, redzēt sajūsmu citu valstu pārstāvju sejās, kā arī iepazīt citas valstis un sajūsmināties par viņu priekšnesumiem.

Novembris mums ir ļoti īpašs mēnesis, jo jau 12. novembrī būsim “Jaunrades deju konkursa 1. kārtā” Ogres Kultūras centrā, bet 19. un 20. novembrī Ķīpsalas hallē piedalīsimies deju izrādē “No zobena saule lēca”.

Uz tikšanos!

/ Ieva

Greizais Kompass / 2016.10.14

Ir aizvadītas kārtīgas brīvdienas īsteni Bramaniskā garā - ir pasportots, kārtīgi pajokots un, protams, padejots. Tas viss pateicoties mūsu labo draugu TDA Dardedze ikgadēji rīkotajām orientēšanās sacensībām "Greizais Kompass", kas nu jau priecēja veselus 30 kolektīvus 9. reizi. Šogad bija iespēja iejusties laucinieku ādā, kas savu daili bija atveduši uz skaisto Ogri. Lai gan diena aizsākās visai drēgni un lietaini, sacensību gars un joki sildīja mūsu un citu kolektīvu pulku. Šogad "Greizā Kompasa" organizētāji bija gana labi pacentušies un izvietojuši veselus 23 punktus dažādos Ogres nostūros, tādējādi ļaujot mums ne tikai iekustināt pelēkās šūniņas gudrojot par visai āķīgiem norādījumiem, bet arī pamatīgi iesvīst noskrienot kopumā vismaz 20 kilometrus. Tika notestētas līdzsvara un veikluma spējas, izturība un dažādas zināšanas ne tikai par zemkopību, bet arī par dejām un horeogrāfiem. Bet vai tas parasto Bramani apstādina? Protams, ka ne! Bez kārtīgas izskriešanās un aizdomāšanās visādos uzdevumos, uzspējām arī kārtīgi nodeldēt balles grīdu, kas tikai godam uzsaukta visiem dalībniekiem dienas noslēgumā. Jāsaka, ka šī jau paliek par kārtīgu tradīciju, bez kuras deju sezonas sākumu nevar iedomāties. Vēlreiz paldies TDA Dardedze par lielisko piedzīvojumu!

/ Zane

Sezonas Atklāšana / 2016.08.05

Deju kopai "Bramaņi" deja nozīmē kopā būšanas prieku, darbu, kas vienlaikus ir arī atpūta, emocijas, bet tikai tās, kas vaigu kaktiņiem liek pacelties uz augšu un tradīcijas, kuras palīdz novērtēt to, kas mums ir dots! Deja ir kā rituāls, kurš noņem ikdienai pelēcību un visu negatīvo, caur to mēs smeļamies spēku un prieku savas dzīves dienas izdzīvojot pēc iespējas līksmāk un gaišāk!

/ Ieva

Līgo / 2016.06.30

Kad pēdējie sezonas koncerti nodejoti, vēl nespējam viens no otra šķirties, tāpēc arī svētkus svinam kopā. Līgo un Jāņu dienu pavadījām Blomē pie mūsu Ilzes. Bija gan vainagu pīšana, gan bagātīga galda klāšana, pašiem savs Jānis un Līga, kuri līdz ar saules norietēšanu iedega lielo ugunskuru, dziesmas un dejas. Meitas uzzināja cik gadi vēl līdz kāzu dienai jāgaida, metot vainadziņus ozolā un izrādas, ka citām kāzas gaidāmas jau nākamo gad. Pateicoties siltajai saulītei, varējām izlīdzināt Danču naktī iegūtos "traktoristu" iedegumus un izpeldēties. Paši aktīvākie piedalījās Stipro "Līgu un Jāņu" skrējienā Palsmanē un pat ieguva godalgotas vietas. Sirsnīgs paldies Ilzei Savielei un viņas ģimenei par sirsnīgo uzņemšanu un pozitīvo atmosfēru, kas padarīja svētkus daudz patīkamākus!

/ Ieva

Danču Nakts Limbažos / 2016.06.15

4. jūnijā izdejojām vienu no gaidītākajiem šīs sezonas lielkoncertiem “Jel dod man bučiņ”, kas bija brīvdabas deju svētku “Danču nakts Limbažos” vakara koncerts. Jau agri no rīta bijām uz skatuves, lai kopā ar citiem deju kolektīviem (gan no Limbažiem, gan no citām Latvijas pilsētām), izmēģinātu lielo, īpaši šim uzvedumam veidoto vairāku līmeņu skatuvi. Mēģinājumu laikā tikām gan pie veiksmīgiem, gan arī mazāk veiksmīgiem iesauļojumiem, brīvajā laikā spēlējām volejbolu un peldējāmies blakus esošajā Lielezerā, bet pats vakara koncerts ir aprakstāms tikai ar vienu vienīgu vārdu – grandiozs. Dejotas tika vissirsnīgākās, vislatviskākās un vislustīgākās dejas. Stāstu par iemīlēšanos izdejoja ne tikai jauniešu kolektīvi un ansambļi, bet arī vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi. Šo koncertu mums mīļāku darīja arī tas, ka tā galvenā mākslinieciskā vadītāja bija mūsu Taiga Ludborža. Jau labu laiciņu pirms koncerta, pēc vadītājas mirdzošajām acīm, zinājām, ka tas būs emocijām pārbagāts, jo ja Taiga kaut ko veido, tad viņa tur ieliek visu, visu savu sirdi. Ar koncertu nekas vēl nebeidzās, jo līdz pat rīta gaismai dejojām nakts ballē.

Deju sezona vēl nebeidzās, jo priekšā vēl 3 lustīgi koncerti! Uz tikšanos!

/ Ieva

Danču Nakts Limbažos / 2016.06.02

Danču Nakts Limbažos

/ Bramaņi

Mūžīgi Laimīgi / 2016.04.12

Saulainajā 9. aprīļa pēcpusdienā braucām ciemos pie VPDK “Raksti,” lai Ogres Kultūras centrā, kopā ar vēl citiem deju kolektīviem, piedalītos labdarības koncertā “Mūžīgi laimīgi”.

Koncerta mērķis bija saziedot līdzekļus Ogres pansionāta iemītnieku atbalstam. Pavisam kopā skatītāji ziedoja 504 eiro un 32 centus.

 

Mums ir patiess prieks, ka arī ar deju mēs spējam palīdzēt kādam citam! Paldies, Edgaram Taboram un kolektīvam “Raksti” par uzņēmību un par to, ka devāt iespēju arī mums būt daļiņai no šī skaistā pasākuma!

Tikai priecīga sirds rod baudu darot labus darbus. /Kants/

/ Ieva

IV Liesmas pludmales volejbola kauss / 2016.02.28

20. februārī kopā ar vēl citiem 15 deju kolektīviem piedalījāmies TDA “Liesma” organizētajās pludmales volejbola sacensībās. Šogad izcīnījām ne tikai 4. vietu, bet arī draudzīgākā (saliedētākā) kolektīva titulu, par ko mūsu vadītāja saka, ka tieši tā jau arī ir uzvara!

LIELU PALDIES sakām mūsu aktīvajiem: Aijai, Agnesei, Elvitai, Mārim, Sergejam, Sandim, Maksim un Jurim, kuri godam pārstāvēja Bramaņu kolektīvu! Paldies organizatoriem par iespēju lieliski pavadīt laiku ne tikai sacensībās, bet arī vakara ballītē!

/ Ieva

MĪL… NEMĪL… MĪL…! / 2016.02.16

MĪL… Bramaņi mīl dejot! Tieši tāpēc, 14. februārī, kopā ar vēl citiem VEF Kultūras pils deju kolektīviem pulcējāmies vienkopus, lai atzīmētu šo gada romantiskāko dienu! Pierādījums tam, ka dejotāji iemīlas tieši dejas laikā, ir katrā kolektīvā, un, arī Bramaņos un Dižbramaņos 21 gada laikā “Jā” vārds teikts 36 reizes. Varbūt arī šī koncerta laikā kādam pārītim trāpījusi Amora bulta?

/ Ieva

Sadancojam Liepājā 2016 / 2016.02.11

2016. gada pirmais koncerts DK “Bramaņi” bija sirsnīgs un gaišs, jo viesojāmies Liepājā pie TDA “Rucavietis.” Labdarības koncerta “Sadancojam Liepājā 2016” mērķis bija palīdzēt TDA “Rucavietis” pārim, kuru meitiņai nepieciešama operācija un ārstēšana Vācijas klīnikā. Gan koncerta apmeklētāji, gan dalībnieki ne tikai ziedojumu veidā centās palīdzēt un atbalstīt, bet arī ar pozitīvām emocijām, gaišām domām un smaidiem sejās piepildīja šo 30. janvāra vakaru!

Mēs skatītājiem atrādījām dejas - “Tautiet’s mani pavadīja,” (hor. L. Freimane) “Ābelīte,” (hor. J. Ērglis) “Dzinu jumi sētiņā” (hor. B. Ķestere) un, protams, “Kas dzīvoja saules mūžu” (hor. mūsu pašu Taiga Ludborža).

Pēc koncerta kopīgi izballējāmies kolhoza noskaņās!

Mums bija patiess prieks kopā ar vēl citiem Latvijas tautas deju kolektīviem un ansambļiem šajā vakarā izdejot ļoti krāšņu un skaistu koncertu! Paldies TDA “Rucavietis” un ansambļa vadītājai Sandrai Blumbahai par gūtajām sirsnīgajām emocijām!

šis koncerts bija īpašs arī ar to, ka diviem mūsu kolektīva biedriem (Elvitai un Jevgenijam), šis bija pirmais koncerts DK “Bramaņi” sastāvā. Vēlam izturību, raitu dejas soli vēl daudzus, daudzus koncertus!

Šajā gadā mums ir daudzas apņemšanās, kuras pilnīgi noteikti realizēsim! Darba ir daudz, un esam gatavi strādāt vēl cītīgāk kā līdz šim, lai jau pavisam drīz ar savām dejām varētu priecēt arī citos koncertos! Uz drīzu tikšanos!

/ Ieva

© 2015 Bramaņi